• RS WordPress

  Tento web používa redakční systém WordPress. Tento systém můžete zdarma stáhnout zde.

Recenze a reference na kurzy první pomoci u dětí IPRK Start Baby pro školky Duhovka v Praze, 8/2019

Foto z kurzu první pomoci prakticky IPRK Start Baby pro MŠ Duhovka v Praze

Učitelé a zaměstnanci mateřské školky Duhovka zařadili do příprav na nový školní rok i praktický trénink první pomoci u dětí i dospělých. Jelikož je MŠ Duhovka mezinárodní česko-anglickou montessori školkou připravili jsme pro zaměstnance hned dva kurzy IPRK Start Baby – jeden v angličtině a druhý v češtině. 

Celkem 20 pedagogů, z Duhovky jeslí i školek Pevnostní a Cihelná, tak pod vedením instruktorského týmu IPRK absolvovalo 4 hodinový program IPRK Start Baby, kde vedle praktických nácviků nechyběly ani zážitkové simulace. Všichni účastníci si tak získané dovednosti vyzkoušeli doslova „vlastníma rukama“, při zachraňování věrně namaskových figurantů IPRK. Fotogalerii, která vám přiblíží, jak tento zážitkový kurz první pomoci IPRK probíhal můžete najít v albu na našem Facebooku zde.

A jak se kurz IPRK líbil účastníkům? Na to nejlépe odpoví reference a recenze přímo od vedoucích učitelů, kteří kurzem prošli:

 • Kurz vnímáme jako velký přínos, oceňujeme, že výuka probíhala hlavně formou zážitku, část teoretická byla stručná, věcná a zajímavá. Díky kurzu se cítíme lépe připraveni při případné nutnosti poskytnout první pomoc.
 • Agata Čadková, Head Teacher jesličkové třídy na Pevnostní – MŠ Duhovka
 • Vyhovoval mi způsob vedení kurzu. Informace stručné a jasné, vtipně doplněné příběhem.
 • Přátelský přístup, názorné ukázky problémových momentů. Možnost vše vyzkoušet na figurových modelech či studentech, kteří vytvářeli situace z praxe.
 • Dostatečný čas na diskusi a kladení dotazů. Opakování základních důležitých věcí.
 • Dobrá práce maskérky :) Určitě cítím kurz jako přínosný :)
 • Hanka Černichová, Head Teacher Zelené třídy na Pevnostní – MŠ Duhovka
 • Kurz byl veden ve velmi příjemném duchu, byl srozumitelný a zdůrazněno a zopakováno vše klíčové.
 • Skvělé bylo, že veškerou teorii následovala praktická ukázka – bezvadné k zapamatování si teorie.
 • Na rozdíl od jiných kurzů pozitivně hodnotím jednoduchost a srozumitelnost první pomoci a upřímnost pana školitele.
 • Klára Hannová, Head Teacher Modré třídy na Pevnostní  – MŠ Duhovka
 • Kurz byl veden velmi přehledně a jasně bez zbytečných detailů. Za půl dne jsme se naučili stejně či dokonce více, než na celodenních kurzech v minulosti.
 • Moc nám pomohla možnost vyzkoušet si použití první pomoci na skutečných lidech, kteří simulovali zraněné. Touto cestou si lze celou situaci skutečně zažít a věřím, že se člověku tímto způsobem vše lépe vybaví v případě, že by musel doopravdy poskytnout první pomoc.
 • Martina Perry, Head Teacher na Cihelné – MŠ Duhovka

Tyto kladné zpětné vazby a reference, navíc od pedagogických pracovníků, nás velmi těší. Jsme rádi, že je naše kurzy první pomoci IPRK a praktické pojetí výuky oslovuje a baví.

Zážitková simulace na kurzu první pomoci IPRK Baby Start pro MŠ Duhovka

V případě zájmu o uspořádání kurzu IPRK přímo ve vaší školce, škole, LMŠ, či mateřském centru budeme rádi, pokud se na nás obrátíte na emailu info@iprk.cz, tel. 733 576 310, nebo využijete poptávkového formuláře na našem webu www.iprk.cz. Rádi vám sestavíme nabídku kurzu dle vašich potřeb. Kurzy realizujeme po celé ČR.

V kategorii: První pomoc - dobré zprávy, První pomoc a urgentní medicína, Recenze a reference | Žádný komentář

Hrdina všedního dne: policista ve 3 ráno zachránil ženu z řeky

Policisté v běžné uniformě, bez záchranné vesty a jakéhokoliv vhodného vybavení, to jsou v ČR nejčastěji ti hrdinové, kteří někoho zachrání z vody … stejně tomu bylo i čtvrtek 29. srpna 2019:

Záchrana ženy z řeky

Asi deset minut před třetí hodinou ranní, volala na obvodní oddělení Stod 48letá žena ze Stodska. Policistům oznámila, že v pohostinství blízko řeky Merklínky slyší ženské volání o pomoc. Hlídka policistů okamžitě vyjela na místo, kde byla během několika minut. Policisté skutečně našli ženu, která se držela za větev v korytu řeky a volala o pomoc. Sama se nebyla schopna dostat na břeh. Jeden policista z dvoučlenné hlídky skočil pro ženu do vody, kde byla zhruba dvoumetrová hloubka.

Pokračovat ve čtení …

V kategorii: Kuriózní zásahy složek IZS, První pomoc - dobré zprávy | Žádný komentář

Zásah u dopravní nehody – očima absolventky kurzu IPRK Zdravotník

Dopravní nehoda na kurzu IPRK Zdravotník - ilustrační foto

ilustrační foto z kurzu IPRK Zdravotník

Vždy nás všechny v IPRK potěší, když naše kurzy pomohou někomu v běžném životě. S laskavým souhlasem absolventky našeho květnového kurzu IPRK Zdravotník, Vám přinášíme její autentický příběh od dopravní nehody … třeba Vám její slova budou inspirací, zastavit u nehody, která nemusí vypadat na první pohled závažně.

A pokud byste i vy chtěli zvýšit svojí sebejistotu pro podobné krizové situace, rádi se s Vámi uvidíme na některém u našich kurzů první pomoci pro veřejnost.

Ahoj,

teď v květnu jsem v Praze absolvovala dvou víkendový kurz IPRK – Zdravotník. Ani by mě nenapadlo, že necelé dva měsíce od kurzu, budu svědkem dopravní nehody a přijde na opravdovou realitu. Při cestě na Sázavu se stala nehoda na nepřehledné křižovatce v polích a já s manželem jela kolem jen pár minut poté.

Zastavili jsme, i když to na první pohled vůbec nevypadalo katastroficky, viděli jsme jen jedno auto, co skončilo v poli. Když jsme vystoupili, viděli jsme ještě o kus dál další, převrácené na bok a spoustu rozbitého skla a rozházených plastů okolo. Můj muž tam hned utíkal, na našem autě jsme měli zapnuté výstražné světla. Já popadla lékárničku a mobil a utíkala za ním, po cestě jsem myslela na to, že si musíme vzít rukavice. Ty jsem už v poli zběsile hledala v lékárničce, našla a nasadila :-) Pokračovat ve čtení …

V kategorii: První pomoc - dobré zprávy, První pomoc a urgentní medicína | Žádný komentář

Test: čelovka Decathlon ONnight 50 – 6 měsíční testování

Čelovka Decathlon ONnight 50

U pokladny v prodejně Decathlon nás před 6 měsíci zaujala LED čelovka s lidovou cenou 129,- ONnight 50. První dojmy jsme zde popsali v zápětí po jejím zakoupení v únoru 2018.
Po 6 měsíčním testování čelovky na výcvikových akcích záchranářské kynologie IPRK, kdy jsme čelovku používali, jako záložní osvětlení pro záchranáře i jako osvětlení pro záchranářské psy, přinášíme výsledky našeho testu zde:

Pokračovat ve čtení …

V kategorii: Testy výrobků, Záchranařina – Nekynologické info | Žádný komentář

Test: čelovka Decathlon ONnight 50 – první dojem

Čelovka Decathlon ONnight 50

U pokladny v prodejně Decathlon nám padla do oka zajímavá LED čelovka kompaktních rozměrů s lidovou cenou 129,-. Konkrétně se jedná o čelovku v rámci Decathlonu označenou jako ONnight 50. Po krátkém prozkoumání nám čelovka přišla jako použitelná, coby záložní svítilna, ať už do služby, nebo do běžného života.

Kompaktní rozměry, odolnost stříkající vodě a zejména zvolené spojení gumového pásku s tělem čelovky nás přimělo k tomu, si jeden kousek koupit a blíže čelovku otestovat.

Pokračovat ve čtení …

V kategorii: Testy výrobků, Záchranařina – Nekynologické info | Žádný komentář

Absolventka kurzu první pomoci prakticky IPRK zachraňovala v praxi

Ilustrační foto - první pomoc IPRK

Vždy nás potěší, když se nám některý z absolventů kurzů IPRK ozve se zprávou o tom, jak v reálném životě poskytoval první pomoc. V případě souhlasu dotyčného pak uveřejňujeme tyto zprávy i zde na webu. Právě schopnost a ochota poskytnout první pomoc v reálné situaci je to, co považujeme za největší přidanou hodnotu našich kurzů první pomoci prakticky, oproti převážně teoretickým školením vedeným zpoza stolu. Pokračovat ve čtení …

V kategorii: První pomoc - dobré zprávy, První pomoc a urgentní medicína | Žádný komentář

Záchranka varuje: Otrava CO hrozí i v těchto dnech

Záchranná zdravotnická služba hlavního města Prahy varuje, stávající počasí vytváří nepříznivé podmínky pro odvod spalin a tím se velmi zvyšuje riziko otravy oxidem uhelnatým (CO). Jen během pondělí záchranáři vyjížděli k pěti pacientům, které bylo nutné po vyšetření transportovat do pražských nemocnic právě kvůli intoxikaci CO.

„Jedním z případů byla 49letá žena, jejíž dcera zavolala na tísňovou linku s tím, že se mamince doma udělalo jen nevolno a bolí ji hlava. Posádce záchranářů se při jejím ošetřování aktivoval hlásič CO, kterým jsou vybaveni všichni členové výjezdových skupin. Byt proto začali okamžitě větrat. Na místo jsme vyslali i našeho inspektora, který domněnku ohledně otravy oxidem uhelnatým potvrdil.“ Pokračovat ve čtení …

V kategorii: První pomoc a urgentní medicína | Žádný komentář

Dobrá zpráva: Během extrémního závodu zachránila život soupeři – získala cenu fair play

Neváhala ani minutu, vzdala boj o nejlepší umístění a šla soupeři zachránit život. Miroslava Plchová loni při otevřeném mezinárodním mistrovství republiky v extrémním závodě tříčlenných štafet předvedla mimořádné gesto, za které obdržela hlavní cenu fair play.

Závodnice zrovna sjížděla na těžkém úseku do brodu, když si všimla, že závodník před ní nevycvakl nohu z pedálu, převrátil se, spadl do vody a při úderu do hlavy ztratil vědomí.

„Šlo o vteřiny, pán ležel pod vodou a nehýbal se,“ řekla Plchová. „Kdybych tam nebyla, tak by se utopil, protože pořadatelé byli docela daleko. Vytáhla jsem ho z vody, snažila se zjistit, jestli dýchá a čekala na pomoc.“

Pokračovat ve čtení …

V kategorii: První pomoc - dobré zprávy | Žádný komentář

Dobrá zpráva: Dvě žákyně základní školy záchránily dvouletou holčičku z řeky

Ilustrační fotoDvě spolužačky zachránily v polovině ledna dvouletou holčičku z částečně zamrzlé Svitavy.. Dnes jejich čin ocenil  jihomoravský policejní ředitel i hejtman Jihomoravského kraje. Příběh se odehrál u řeky Svitavy, kdy jedna z dívek jela za druhou a z okna autobusu si všimla muže ležícího na břehu řeky. Spolužačky se pak vydaly zpět k ležícímu, domnívaly se, že muž potřebuje pomoc. Jenže když přišly na místo, kromě muže spatřily i malou holčičku, která se brodila polozamrzlou řekou.

Dvanáctileté Izabela Jefimova a Sára Bukovská neváhaly a dítě zachránily. „Ta holčička chodila po ledě, viděla tam živou kačenu, tak šla za ní. Ona si ji chtěla chytnout, ale ony byly ve vodě. Holčička byla celá promočená, plakala, volala mamku a taťku.“ popsaly událost dívky. Pokračovat ve čtení …

V kategorii: První pomoc - dobré zprávy, První pomoc a urgentní medicína | Žádný komentář

Proplacení kurzu první pomoci od VZP – Jak je to opravdu?

Kurz první pomoci IPRK

Od letošního roku, lze na webu Všeobecné zdravotní pojišťovny i na webech různých poskytovatelů kurzů první pomoci najít informaci, že VZP hradí svým pojištěncům příspěvek 1000,- na kurz první pomoci. Proplacení příspěvku má však jisté podmínky, o kterých se až tolik nepíše – zejména ne na webech organizátorů kurzů, pro které je 1000,- od VZP dobrým propagačním tahákem.

Jak to tedy je a jaké podmínky musí účastník kurzu a zejména lektor kurzu splňovat, aby byl přísvěk proplacen? Zeptali jsme se přímo ve VZP.
Pokračovat ve čtení …

V kategorii: První pomoc a urgentní medicína | Žádný komentář