• RS WordPress

    Tento web používa redakční systém WordPress. Tento systém můžete zdarma stáhnout zde.

Horská služba začala zimní sezónu 2012/2013 s novým tísňovým číslem: 1210

ilustrační foto, zdroj: www.iprk.cz

Pro zjednodušení kontaktu turistů v nouzi se záchranáři Horské služby ve všech oblastech začalo 15. prosince 2012 fungovat nové, krátké, ale především jednotné číslo 1210.

Horská služba začala provozovat jednotné nouzové číslo 1210 jako službu, která je v mobilních i pevných sítích všech operátorů v ČR zřízena stejným způsobem, jako přístup na obvyklé tísňové linky. Volání na nové číslo bude však na rozdíl od linky 112 a podobných hrazeno volajícím.

„Spojení bude podle místa, ze kterého turista volá, automaticky směrováno na dispečink HS v příslušné horské oblasti. Pokud se volající nachází v oblasti, ve které je jen signál zahraničního operátora, po přidání předvolby +420 se volající i tak spojí s námi,“ uvedl k zavedení jednotného čísla na dnešní tiskové konferenci náčelník Horské služby ČR Jiří Brožek.

Stávající telefonní čísla na oblastní dispečinky Horské služby ovšem budou dále bez problémů fungovat, takže turisté, kteří nebudou znát číslo nové, se nemusejí strachovat, že by se nedomohli pomoci.

Informace převzaty z tiskové zprávy Horské služby ČR.

V kategorii: Záchranařina – Nekynologické info

Dotazy a komentáře