• RS WordPress

    Tento web používa redakční systém WordPress. Tento systém můžete zdarma stáhnout zde.

Renault Master – THW (služba technické pomoci), Německo

 iprk_renault_master_thw-1

V tomto díle seriálu o vozidlech pro přepravu psů představujeme Renault Master psovodů-záchranářů THW (Německá služba technické pomoci).

Služba technické pomoci (THW) byla založena v roce 1950 a spadá jako federální úřad pod německé spolkové Ministerstvo vnitra a je součástí tamního systému civilní ochrany. V Německu je to jediná státní organizace zabývající se ochranou proti katastrofám. Agentura je schopna do postižených oblastí vysílat zásahové síly a prostředky, disponuje širokou logistickou základnou a množstvím techniky. V současnosti působí u Služby technické pomoci téměř 80 000 dobrovolníků včetně psovodů-záchranářů.

Vozidlo není osazeno pevnou zástavbou pro přepravu psů, ale díky jeho prostornosti není problém jej dle situace vybavit potřebným počtem přepravek pro psy. Díky tažnému zařízení lze za vozidlo připojit i přívěsný vozík pro přepravu psů.

Vozidlo při plném osazení třemi řady sedaček umožňuje přepravu 9ti osob (včetně řidiče). Druhá řada sedadel je ve vozidle umístěna protisměru jízdy a v kombinaci s vestavěným stolečkem lze tuto část vozidla využít pro poradu či odpočinek kynologů.

Samotný zavazadlový prostor a volný prostor pod sedačkami je vybaven regálovým systémem, který umožňuje přepravu řady dalšího vybavení a výstroje.

iprk_renault_master_thw-5

Renault Master psovodů-záchranářů THW

iprk_renault_master_thw-3

iprk_renault_master_thw-2

foto: Filip Štrach, zdroj: www.iprk.cz

Doporučujeme: Intenzivní zážitkový kurz první pomoci IPRK: ZDrSEM, 22.2.2014 v Praze.

Více v propozicích na webu IPRK zde.

V kategorii: Vozidla pro přepravu psů

Dotazy a komentáře