• RS WordPress

    Tento web používa redakční systém WordPress. Tento systém můžete zdarma stáhnout zde.

Tréninkový deník: 4. 8. 2015 – Odložení není nikdy dost

Gryson Mi-Ji na odložení

Úterý večer mě čekal jeden z Open tréninků IPRK, tentokrát zaměřený na překážky a poslušnost. Zatímco po zbytek roku mnohé od pravidelného tréninkového snažení odradí tu déšť, tu zima, a jindy zase brzký nástup tmy, nyní sluníčko zase svítí až příliš, a tak se lze na internetu dočíst i to, že v takovém horku cvičí se psem jen blázen.

Nevím, jestli jsem blázen, ale cvičit po 18 hodině se zapadajícím sluncem za zády trochu poslušnosti a záchranářských překážek mi zase tak šílené či nebezpečné pro zdraví psa nepřijde, a tak jsem do lekce zapojil i Grysona.

Cvičili jsme s Pavlou a jejím německým ovčákem tréninkově cca obsah vstupní záchranářské zkoušky RH E, takže na Grysona padla hlavně role „psa na odložení“. I když tuto roli zastává v poslední době při lekcích docela často, nemyslím si, že by to bylo na škodu – naopak, od pro maliňáky typického módu „Kurva, nechci tu ležet, chci něco dělat, něco nebo někoho aportovat … áááá!“, jsme se už dostali k docela spolehlivému „Sice pozorně sleduji, co a kde dělá páníček, ale jsem smířený s tím, že tu teď mám ležet a čekat“.

Později jsme psiska prohodili, takže zatímco ovčák putoval na odložení, Gryson si zopakoval IPO chůzi a tréninkovou formou všechny záchranářské překážky. Jelikož přelézt a přeskočit téměř cokoliv mu nedělá problém, trénovali jsme hlavně příchody k překážkám a klid před vysláním.

Oboje, klid před překážkou i spolehlivé odložení během doby, kdy na place cvičí druhý pes, je pro úspěch na IRO záchranářských zkouškách vcelku podstatná věc, zejména, pokud bereme v úvahu, že za dlouhodobé odložení je na stupni A a B 20 bodů … a neztratit dalších 10 bodů na drobnostech u zkoušky, která se boduje cca jako IPO, se podaří málokomu.

V kategorii: Treninkový deník psovoda

Dotazy a komentáře