• RS WordPress

    Tento web používa redakční systém WordPress. Tento systém můžete zdarma stáhnout zde.

Úspěšné nasazení policejního psa v pátrání po zraněném muži, 8. 8. 2015 na Židlochovicku

Ilustrační foto: Služební pes Policie ČR

Krátce po půlnoci z pátku na sobotu na linku 112 oznámil osmatřicetiletý muž, že při cestě z hodové zábavy spadl do příkopu u silnice, kde se mu do krku zapíchla větev. Muž silně krvácel a nebyl schopný se hýbat. Policisté okamžitě rozběhli pátrací akci, do které se zapojili příslušníci z obvodních oddělení v Židlochovicích, Pohořelicích a Rajhradě, a také kolegové z dálničního oddělení v Podivíně či ze Speciální pořádkové jednotky.

Se zraněným mužem přitom mezitím komunikoval operační důstojník a snažil se zjistit, kde se nachází – muž slyšel cíleně zapnuté policejní majáky, ale nebyl schopný uvést, jak daleko nebo z jakého směru zvuk přichází.

Do pátrání po muži v ohrožení života jsme nasadili také psovody se služebním psem Hankem, kterému se podařilo krvácejícího muže vystopovat. Ležel hlavou dolů ve srázu asi sto padesát metrů od silnice. V krku měl zapíchnutou větev a hrozivě vypadající zranění silně krvácelo.

Policisté mu proto okamžitě poskytli první pomoc a předali jej přivolaným lékařům. Zraněnému tak nejen muži zákona, ale i jejich čtyřnohý „kolega“ Hank, zachránili život.

Zdroj: Policie ČR

V kategorii: Praktická nasazení - plochy

Dotazy a komentáře