• RS WordPress

    Tento web používa redakční systém WordPress. Tento systém můžete zdarma stáhnout zde.

Dobrá zpráva: Během extrémního závodu zachránila život soupeři – získala cenu fair play

Neváhala ani minutu, vzdala boj o nejlepší umístění a šla soupeři zachránit život. Miroslava Plchová loni při otevřeném mezinárodním mistrovství republiky v extrémním závodě tříčlenných štafet předvedla mimořádné gesto, za které obdržela hlavní cenu fair play.

Závodnice zrovna sjížděla na těžkém úseku do brodu, když si všimla, že závodník před ní nevycvakl nohu z pedálu, převrátil se, spadl do vody a při úderu do hlavy ztratil vědomí.

„Šlo o vteřiny, pán ležel pod vodou a nehýbal se,“ řekla Plchová. „Kdybych tam nebyla, tak by se utopil, protože pořadatelé byli docela daleko. Vytáhla jsem ho z vody, snažila se zjistit, jestli dýchá a čekala na pomoc.“

Reagovala prý automaticky, bez jakéhokoliv přemýšlení. V rychlém rozhodování při záchraně lidského života jí pomohl i kurz první pomoci, který absolvovala v rámci studia na FTVS.

„Podvědomě jsem věděla, co a jak mám dělat. V minulosti bych nevěřila, že můžu takhle rychle zareagovat. Teď už vím, že bych si při podobných situacích nejen ve sportu uměla poradit.“

V pátek během předávání cen fair play obdržela tu hlavní, stejně jako kordista Jiří Beran za férové gesto na olympiádě v Riu. In memoriam byl oceněn hokejový hráč a trenér Josef Augusta za celoživotní postoj.

Zdroj: Tisková zpráva na webu Czechteam.info

 

V kategorii: První pomoc - dobré zprávy

Dotazy a komentáře