• RS WordPress

    Tento web používa redakční systém WordPress. Tento systém můžete zdarma stáhnout zde.

Dobrá zpráva: Dvě žákyně základní školy záchránily dvouletou holčičku z řeky

Ilustrační fotoDvě spolužačky zachránily v polovině ledna dvouletou holčičku z částečně zamrzlé Svitavy.. Dnes jejich čin ocenil  jihomoravský policejní ředitel i hejtman Jihomoravského kraje. Příběh se odehrál u řeky Svitavy, kdy jedna z dívek jela za druhou a z okna autobusu si všimla muže ležícího na břehu řeky. Spolužačky se pak vydaly zpět k ležícímu, domnívaly se, že muž potřebuje pomoc. Jenže když přišly na místo, kromě muže spatřily i malou holčičku, která se brodila polozamrzlou řekou.

Dvanáctileté Izabela Jefimova a Sára Bukovská neváhaly a dítě zachránily. „Ta holčička chodila po ledě, viděla tam živou kačenu, tak šla za ní. Ona si ji chtěla chytnout, ale ony byly ve vodě. Holčička byla celá promočená, plakala, volala mamku a taťku.“ popsaly událost dívky.

Když se jim podařilo holčičku, jejíž oblečení bylo nasáklé vodou, z řeky dostat na břeh, zavolaly na linku 155. Dívky do příjezdu záchranářů holčičku objaly, aby ji zahřály. „víme, že když někoho obejmete, tak se zahřejí oba dva,“ uvedly.

Přivolaní policisté pak muži, který měl holčičku na starost, naměřili 3,5 promile alkoholu. Případ ještě není uzavřený. U muže, který měl holčičku na starost, podle policistů připadá v úvahu několik právních kvalifikací.

„Dívky si zasloužily nejvyšší ocenění, které krajské ředitelství může udělit. Jsou příkladem pro všechny, byly spontánní, takhle by každý dospělý nezareagoval,“ uvedl Tržil. Spolužačkám ze 6.B ze školy v Mutěnické ulici předal Plaketu Krajského ředitelství Policie Jihomoravského kraje za obětavý přístup při záchraně lidského života. Zasloužily si i poděkování primátora Brna Petra Vokřála a hejtmana Bohumila Šimka (oba ANO).

Zdroj informací a foto z místa události zde: tisková zpráva PČR Jihomoravského kraje

V kategorii: První pomoc - dobré zprávy, První pomoc a urgentní medicína

Dotazy a komentáře